NovostiSvijet

AMERIKA SPREMNA ZA RAT SA KINOM! Oglasio se ministar odbrane: Ako želimo da ih sprečimo, moramo da budemo snažni

Share
Pit Hegset/AP/Tanjug/AP/Omar Havana
Share

Hegset je naglasio važnost jačanja vojske i upozorio na opasnosti od moćnih zemalja i različitih ideologija, Kina je uzvratila američkim sankcijama tarifama na američke proizvode

Američki ministar odbrane Pit Hegset rekao je danas, nakon što je Kina uzvratila na uvođenje američkih sankcija tarifama na brojne američke proizvode, da su Sjedinjene Američke Države „spremne da se bore u svakoj vrsti rata“.

– Spremni smo. Oni koji čeznu za mirom, moraju se pripremiti za rat – rekao je Hegset u intervjuu na Fox Njuzu i naglasio da je „važno biti snažan“.

On je ukazao da je to razlog zašto SAD obnavljaju svoju vojsku i upozorio da Amerika živi u opasnom svetu, sa moćnim zemljama i različitim ideologijama, prenosi Njujork Post.

– Brzo povećavaju izdvajanja za odbranu, modernizuju tehnologije, žele da zamene Sjedinjene Države. Ako želimo da sprečimo rat sa Kinezima – ili nekom drugom silom – moramo biti snažni – rekao je Hegset.

Nakon uvođenja američkih restriktivnih carinskih nameta Kina je brzo uzvratila i najavila povećanje od 10 do 15 odsto carina za brojne američke poljoprivredne i prehrambene proizvode.

Pored toga kineske vlastu su stavile 25 američkih firmi u restriktivni režim izvoza i ulaganja navodeći kao razlog „nacionalnu bezbednost“.

(Tanjug)

Share
Pročitaj još:
NovostiSemberija

Bijeljina: Već 75 godina obrazuju buduće ljekare i poljoprivrednike: Jubilej škole koja mijenja Semberiju

Poljoprivredna i medicinska škola u Bijeljini ove godine proslavlja veliki jubilej –...

NovostiVrijeme

Sutra nestabilno sa pljuskovima

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra se očekuje nestabilno i promjenljivo...

NovostiSemberija

Bijeljina: Radnik dočekuje Posušje u utorak na Gradskom stadionu

FK Radnik Bijeljina u utorak na gradskom stadionu u okviru 27. kola...

NovostiRS

MUP Srpske poslao apel stanovništvu

BANjALUKA – Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske apelovalo je da građani...