NovostiRS

Hapšenje u Srpskoj: Krijumčarila osam migranata u mercedesu

Share
Pixabay
Share

SARAJEVO – Pripadnici Jedinice granične policije BiH Hum uhapsili su M.Z. (54), nakon što je spriječena u krijumčarenju osam stranih državljana, saopšteno je danas iz ove policijske službe.

Krijumčarenje je otkriveno juče prilikom nadzora granice u graničnom pojasu na području Foče i to kontrolom mercedesa, registarskih oznaka BiH, u kojem je prevozila strane državljane.

O svemu je obaviješten dežurni tužilac Tužilaštva BiH, prema čijoj je naredbi M.Z. uhapšena, te privremeno oduzeti dokazni materijali.

Strani državljani nisu posjedovali identifikacione dokumente, a u upitnicima za migrante su izjavili da dolaze iz Egipta i Sirije.

S obzirom na to da se radilo o maloljetnim licima, o svemu je su obaviješteni službenici Centra za socijalni rad Foča koji su, uz pripadnike Službe za poslove sa strancima, nastavili dalji rad na ovom slučaju.

Protiv osumnjičene državljanke BiH Tužilaštvu BiH biće dostavljen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu krijumčarenje lica, prenosi Srna.

Share
Pročitaj još:
NovostiSemberija

Bijeljina: Otvoren Međunarodni sajam turizma i gastro-kulture „Bijeljina-turist“

Međunarodni sajam turizma i gastro-kulture „Bijeljina- turist“ okupio je 100 izlagača iz...

NovostiRS

Pripremiti se, pojačavaju se izrazito jaki gradonosni procesi

„Protivgradna preventiva“ Republike Srpske pozvala je danas voćare koji posjeduju protivgradne mreže...

NovostiRS

Еvo šta se zabranjuje bankama u Srpskoj: Vlada utvrdila Prijedlog zakona

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas, na 115. sjednici, u Banjaluci, Prijedlog...

NovostiRS

Dodik komentarisao najnoviju Šmitovu odluku

ISTOČNO SARAJEVO – Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, komentarišući tvrdnju Kristijana Šmita,...