MagazinTehnologija

Kompanija „Boston dynamics“ predstavila nove kretnje Atlasa, humanoidnog robota: „Fascinantno i zastrašujuće“

Share
Printskrin/Instagram/ bostondynamicsofficial
Share

Kompanija „Boston dynamics“ predstavila je napredak u kretanju humanoidnog robota Atlasa. Kako navode, Atlas demonstrira poboljšane pokrete koji su razvijeni uz pomoć odela za snimanje pokreta. Ova demonstracija je razvijena u partnerstvu sa Boston Dynamics i Robotic and AI institute.

Možda ga najbolje opisuje jedan od komentara na snimak Atlasa koji hoda, puzi, trči, pada, pravi kolut, premeće se, obrće, radi stav na šakama, igra brejkdens, „Fascinantno i zastrašujuće u isto vreme“.

Kako je navela kompanija, Atlas je najdinamičniji humanoidni robot na svetu, potpuno električni robot je dizajniran za primene u stvarnom svetu. „Sledeća generacija Atlas programa se zasniva na decenijama istraživanja i unapređuje posvećenost isporuci najsposobnijih i najkorisnijih mobilnih robota. Napredni sistem kontrole i najsavremeniji hardver daju robotu snagu i ravnotežu da demonstrira naprednu atletiku i agilnost“.

„Koristimo Atlasa da istražimo potencijal faktora humanoidne forme, koristeći celo telo robota da se kreće graciozno, brzo i spretno. Atlas demonstrira naše napore da razvijemo sledeću generaciju robota sa mobilnošću, percepcijom i inteligencijom koji su potrebni da budu uobičajeni u našim životima“, navodi Boston dynamics“.

(Telegraf.rs) 

Share
Pročitaj još:
MagazinTehnologija

Odmah ugasite telefon ako primjetite ova tri znaka

Pametni telefoni su česta meta sajber napada i bitno je da korisnici...

MagazinZdravlje

Ova pravila u ishrani mogu da vam pomognu da izbegnete kardiovaskularne bolesti

Nesumnjivo je da je srce najvažniji organ u telu. Iako često uzimamo...

MagazinTehnologija

Nova WhatsApp funkcija mijenja sve: Kraj za automatsko preuzimanje slika i videa, ali smo ako vi to ne želite

Nova funkcija sprečava izvoz istorije razgovora i automatsko preuzimanje fotografija i videa....

MagazinNovosti

Danas je Mali Vaskrs, ovo su običaji

Pravoslavni vjernici danas obilježava Tominu nedjelju, koja je je prva nedjelja poslije...