Vetar oštećuje kožu na duge staze. Na vetru se koža suši i puca, a najugroženije su usne, ruke i očna zona. Da bi vam koža bila zdrava i sjajna i kad duva, potrebna je posebna nega.
Vetar oštećuje kožu na duge staze. Na vetru se koža suši i puca, a najugroženije su usne, ruke i očna zona. Da bi vam koža bila zdrava i sjajna i kad duva, potrebna je posebna nega.
8 pravila nege i zaštite kože od hladnoće
Ishranom unosite dovoljno vitamina i radite na poboljšanju opšteg imuniteta. Što vam je telo zdravije, bolje će se boriti protiv svega što iritira kožu
1. Ispucale usne jednom nedeljno pred spavanje izmasirajte vlažnom četkicom za zube, a potom ih namažite pantenolom. Pre nego što izađete na ulicu, obavezno ih namažite balzamom ili hidratantnim ružem. Birajte one u boji korala ili nežnoroze. Pod njima se pukotine i nabori manje vide.
2. Ogrnite se velikom ešarpom, tako ćete zaštititi vrat, kosu i deo lica. Čim padne temperatura, počnite da nosite rukavice.
3. Koristite dnevnu hranljivu kremu i za telo i za lice. Postoje posebne kreme za hladne i vetrovite dane, ali bilo koja hranljiva krema održaće kožu vlažnom i čvrstom. Čim uđete u kuću, stavite kremu na lice i ruke.
4. Pre nego što izađete napolje, namažite kremu sa zaštitnim faktorom 15 koji, osim od sunca, štiti i od vetra jer deluje kao štit protiv iritacija.
5. Nemojte sedeti u zadimljenim prostorijama, izbegavajte tople kupke i tuširanje vrelom vodom. Naime, toplota i duvanski dim dodatno iritiraju kožu oštećenu zbog vetra.
6. Sjajnu zaštitu koži od jakog vetra pružiće vazelin koji stopira dehidrataciju, te deluje kao štit na koži. Omekšava kožu i leči crvenilo.
7. Obavezno pijte što više vode i zelenog čaja. Hidrirana koža je otpornija.
8. Ishranom unosite dovoljno vitamina i radite na poboljšanju opšteg imuniteta. Što vam je telo zdravije, bolje će se boriti protiv svega što iritira kožu.
CRVENI PEČATI
Crveni pečati na licu nastaju iz raznoraznih razloga, ali najčešće se javljaju kad dođu hladniji dani, zbog vetra i suvog vazduha. Ljudi stalno gube tečnost tokom termoregulacije, a suv vazduh u kancelarijama i stanovima samo još više podstiče gubljenje vode iz organizma. Ostavite rasečenu pomorandžu u zatvorenoj prostoriji, pa ćete videti kako će biti sparušena za kratko vreme. Tako je i sa kožom. Ona gubi vlažnost, peruta se, gubi tonus i pojavljuju se crvenilo. Lice, ruke, nadlaktice i stopala su najugroženiji, ali i svi ostali delovi tela.
– Koristite kreme s visokim procentom uree ili s hijaluronskom kiselinom, one najbolje hidriraju kožu
– Koristite kreme s UV faktorom svakodnevno tokom cele godine. Zaštita od sunca štiti kapilare daljeg oštećenja UVA zracima.
– Kafu i čaj pijte kada su mlaki. Pokazano je da toplota dovodi do širenja kapilara.
– Izbegavajte kozmetičke preparate koji sadrže alkohol. Konsultujte se sa dermatologom o kremama za negu.
– Umivajte se mlakom vodom i ne trljajte lice peškirom, samo potapkajte vodu i na poluvlažnu kožu nanesite kremu
– Ne masirajte lice.
Izvor: Zena.Blic.rs