Ex-YuNovosti

Skandal u Sloveniji, od premijera se traži ostavka

Share
Share

Slovenačka Komisija za sprečavanje korupcije (KPK) utvrdila je u nacrtu izvještaja da se slovenački premijer Robert Golob našao u okolnostima koje mogu da predstavljaju sukob interesa.

On je imenovao stranačkog kolegu i biznismena Tomaža Subotiča u dva upravna odbora javnih bolnica.

Istraga je pokrenuta nakon što su mediji otkrili da su Golob i njegova partnerka ljetovali u Subotičevoj kući u Hrvatskoj, prenosi STA.

Golobov advokat Stojan Zdolšek tvrdi da premijer nije učestvovao u izboru kandidata, da je postupak sproveden javno i da bi ishod bio isti i bez Golobovog glasa, prenosi b92.

On osporava zakonitost postupka KPK jer je pokrenut na osnovu fotografija privatne prepiske.

KPK navodi da nalazi ne podrazumijevaju automatske sankcije, već da je dalja odgovornost na samom zvaničniku i javnosti.

Premijer Golob najavio je da će se o svemu oglasiti nakon što prouči detalje.

Slovenačka opozicija je pozvala Goloba da podnese ostavku ako se utvrdi kršenje zakona o integritetu, podsjećajući na njegova ranija obećanja.

U toku je i drugi postupak protiv Goloba, vezan za navodne pritiske na bivšu ministarku policije Tatjanu Bobnar i druge zaposlene u Ministarstvu.

Share
Pročitaj još:
NovostiSvijet

ZEMLJI PRETI KATASTROFA ZA MANJE OD 10 GODINA! Naučnici izneli jezive prognoze: „Više nije pitanje ako, nego kada“

Ekstremne vrućine, požari i poplave postaju sve intenzivniji. Naučnici upozoravaju da svet...

BIHNovosti

Lidl u BiH raspisao oglase, domaći radnici se raspituju o platama i benefitima

Koliku će platu Lidl ponuditi radnicima u BiH još nije zvanično poznato,...

NovostiSvijet

Iran obaviješten da će svako plovilo koje ih ponovo postavi biti uništeno

Predsjednik SAD Donald Tramp izjavio je da je Ormuski moreuz očišćen od...

NovostiSemberija

Kazna od 800 KM zamijenjena zatvorom: Sproveden u KPZ Bijeljina

Pripadnici Okružnog centra Sudske policije Bijeljina su juče, u ponedjeljak, 24. avgusta,...