ZINCIG – U filijali banke u nemačkom gradu Zincig, u saveznoj državi Rajni-Platinat, u toku je talačka kriza, a policija je saopštila da se u objektu nalazi više napadača i talaca, među kojima je i vozač transporta novca, prenosi „Bild“.
Policija je navela da je o incidentu obaveštena oko devet časova i da su na lice mesta upućene jake policijske snage, uključujući specijalne jedinice, dok helikopteri nadleću grad.
Prema navodima „Bilda“ i „Špigela“, vozilo za transport novca jutros je stiglo ispred filijale banke u centru grada, a nepoznati muškarac je, kako se sumnja, presreo i zapretio jednom od zaposlenih prilikom ulaska u banku.
Hostage standoff underway at bank in Sinzig, western Germany
Helicopters are circling the scene as hostage-takers and bank employees remain inside the vault pic.twitter.com/oPhIe80USs
— Boar News (@PhamDuyHien9) May 8, 2026
Izvor: Tanjug