NovostiSvijet

Rubio poručio Indiji: „Svi brodovi u Ormuskom moreuzu moraju da slede naredbe SAD“

Share
Facebook
Share

Rubio je naglasio da neće biti tolerisano kršenje američke blokade iranskih luka i nelegalan transport iranske nafte.

Razgovor Rubia i indijskog ministra Džaišankara usledio je nakon američkog napada na naftni tanker, u kom su poginula tri indijska mornara.

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio poručio je svom indijskom kolegi Subramanjamu Džaišankaru da svi trgovački brodovi u Ormuskom moreuzu moraju odmah da poštuju naređenja američkih snaga, saopštio je danas američki Stejt department.

U saopštenju nakon telefonskog razgovora dvojice zvaničnika navodi se da je Rubio istakao da „sva komercijalna plovila treba odmah da se usklade sa naredbama američkih snaga“ u ovom strateški važnom morskom prolazu.

On je, kako se dodaje u saopštenju, naglasio da „kršenja američke blokade“ iranskih luka i „nelegalan transport iranske nafte neće biti tolerisani“.

Razgovor je usledio nakon američkog napada na naftni tanker u Ormuskom moreuzu, u kojem su poginula tri indijska mornara, što je izazvalo oštru reakciju Nju Delhija.

Indijski ministar spoljnih poslova Džaišankar saopštio je da je u razgovoru sa Rubiom „ponovio snažan protest Indije“ zbog tog incidenta, navodeći da „takve smrtonosne akcije protiv civilnog brodskog saobraćaja nisu opravdane“.

Indija je prethodno zvanično uputila protest Vašingtonu i zatražila objašnjenje u vezi sa napadom u kojem su stradala njena tri državljana.

(Tanjug)

Share
Pročitaj još:
NovostiRS

U Banjaluci sjednica Predsjedništva BORS-a

Predsjedništvo Boračke organizacije Republike Srpske održaće sjednicu u Banjaluci na kojoj će...

EvropaNovosti

Islanđani danas na referendumu o evrointegracijama, odluka bi mogla da utiče i na Zapadni Balkan

Građani Islanda danas glasaju o ponovnom otvaranju pristupnih pregovora sa Evropskom unijom....

BIHNovosti

Objavljen polugodišnji prosjek plata u BiH: Ovo su iznosi po sektorima

BANJALUKA, SARAJEVO – Od 1.169 do 2.278 KM iznosi su polugodišnjih prosjeka...

GradoviHronikaNovosti

Predložen pritvor Slovencu zbog kompjuterske prevare u Banjaluci

OJT Banjaluka predložilo je pritvor za D. K. iz Slovenije zbog sumnje...