SNSD ostaje dosljedan politici očuvanja ustavne pozicije Republike Srpske, njenih institucija i prava da se o njenoj budućnosti odlučuje isključivo dogovorom legitimno izabranih predstavnika naroda, a ne nametnutim rješenjima, saopšteno je iz Gradskog odbora SNSD-a Bijeljina.
– Samo čuvajući naše institucije, njegujući slogu i vodeći odgovornu politiku možemo obezbijediti sigurnu i stabilnu budućnost za sve naše građane – naveli su iz bijeljinskog SNSD-a.
Ističu da je tribina „Geostrateški pravac Srpske“, koja je održana sinoć u Bijeljini, još jednom pokazala koliko je važno da se o ključnim nacionalnim i političkim pitanjima razgovara argumentovano, odgovorno i sa jasnom vizijom budućnosti.
– Ponosni smo što je Bijeljina sinoć bila mjesto razmjene ideja i ozbiljne rasprave o izazovima koji su pred nama. Istovremeno, uvjereni smo da su mir, politička stabilnost i jedinstvo našeg naroda najvažniji preduslovi za dalji razvoj i napredak Republike Srpske – navode iz Gradskog odbora SNSD-a.
((Agencije/rtrs/bijeljinapress)