NovostiSemberija

Bijeljina: Radnici AD „Grad“ održali štrajk upozorenja, zahvalnost Vladi Srpske za pomoć

Share
Foto: RTRS
Share

Radnici bijeljinskog preduzeća AD „Grad“, čiji je većinski vlasnik Vlada Srpske, održali su jednočasovni štrajk upozorenja pred pokretanje generalnog štrajka, zbog neredovnih plata,putnih troškova, neizmirenih doprinosa ,kao i neizvjesne poslovne budućnosti i nedostatka jasnih rješenja.

Najveći dio prihoda ovo preduzeće, koje zapošljava 50 radnika, ostvaruje od kvantaške pijace i trgovačkog centra.Nekada stabilna firma opstaje, kažu, isključivo zahvaljujući pomoći Vlade Srpske.

Kontrolor naplate u preduzeću Predrag Vujić rekao je da je 99 odsto radnika bilo za ovaj štrajk upozorenja, koji je održan na Agro-tržnom centru.

– Imamo mnogo onih koji su učestvovali u Odbrambeno-otadžbinskom ratu i koji imaju po četvoro djece. Firma je u posljednje tri godine u velikim problemima, a do tada je bila „među pet zlatnih kartica“ u Bijeljini – rekao je Vujić i dodao da je problem u lošem rukovođenju.

Vujić je izrazio zahvalnost Vladi Republike Srpske i premijeru Savi Miniću, koji je, kako je naveo, iznos davanja za pomoć preduzeću podigao na 200.000 KM.

– Nakon inicijative predsjednika bijeljinskog Gradskog odbora SNSD-a Bojana Savića i predsjednika SNSD-a Milorada Dodika dobili smo još 300.000 KM i zahvalni smo na svemu – naveo je Vujić.

Dragan Krstić, koji je decenijama zaposlen u „Gradu“, rekao je da već godinu dana nemaju redovna primanja, osiguranje, putne troškove.

– Bili smo nekad stabilna firma, a danas ne znamo kuda sve ovo vodi – naveo je Krstić.

(RTRS)

Share
Pročitaj još:
NovostiRS

Kako „e-Sanduče“ mijenja poslovnu svakodnevicu u Srpskoj

Modernizacija poslovanja Poreske uprave Republike Srpske i uvođenje novih elektronskih alata u...

NovostiRS

NSRS usvojila set zakona o povećanju plata u javnom sektoru

Narodna skupština Republike Srpske danas je na Trideset devetoj posebnoj sjednici usvojila...

NovostiVrijeme

Sutra sunčano

U Republici Srpskoj i FBiH sutra se očekuje pretežno sunčano i toplo...

EvropaNovostiTehnologija

(VIDEO) Dramatičan iskorak francuskog startapa: Novi AI model UPRAVLJA ROBOTIMA preko samo jedne kamere i običnih glasovnih komandi

Francuski startap za razvoj vještačke inteligencije Mistral AI predstavio je svoj prvi...