SportTenis

Novakova „magija“ – od 500 bodova „stvoriće“ 1.500

Share
Photo by Shaun Botterill/Getty Images
Share

Srpski teniser Novak Đoković je već odredio šta će raditi u narednom periodu.

Poraz u finalu Rolan Garosa od Rafe Nadala neće preterano pokolebati srpskog tenisera, koji je već odredio dalje ciljeve.

Naredni turnir biće mu turnir iz Serije 500 u Beču koji je na programu od 26. oktobra do 1. novembra.

„Definitivno sada predstoji barem nekih desetak dana odmora, da dam sebi oduška. Planirao sam da igram Beč i dobio sam ‘vajld-kard’, to će se objaviti sutra, tako da igraću taj turnir koji nije ranije bio planiran u rasporedu. On je za dve nedelje. Nemam baš puno vremena da se odmaram i opuštam, ali definitivno ću provesti kvalitetno vreme sa decom, ženom, roditeljima i biću u narednom periodu u Srbiji i regionu“, rekao je Đoković posle pariskog finala.

Zbog odlaska u Beč srpski teniser najverovatnije neće učestvovati na Mastersu u Parizu, koji je na programu od 2. novembra do 8. novembra.

Time će Novak u Beču moći da osvoji 500 novih bodova, jer tamo nije učestvovao prošle godine, dok će u Parizu, zbog novih pravila i „zamrzavanja“ bodova, i bez pojavljivanja „odbraniti“ finale.

Naime, 1.000 bodova koliko ide osvajaču turnira u Bersiju pripašće Đokoviću jer je prošle godine osvojio titulu, pa će potencijalnim osvajanjem titule u Beču nedelju dana nakon toga umesto samo 500 bodova više nego pre imati 1.500 bodova „viška“.

Posle Beča će, ukoliko se ipak ne odluči za Pariz, otputovati u London gde će od 15. novembra igrati na Završnom ATP turniru.

Ali, pre svega, povratak u rodnu zemlju.

„Tamo ću i trenirati i radujem se da budem sa svojim narodom u svom gradu, to mi prija i nedostaje. Još sam pod utiskom, razočaran rezultatom, ali nije ni prvi ni poslednji meč koji sam izgubio u svojoj karijeri, znam tačno šta trebam da radim i prva stvar je da se totalno opustim i razmišljam o nečemu drugom, da izađem iz ovog ‘mehura'“, objasnio je Novak.

Izvor: B92

Share
Pročitaj još:
SportTenis

Poznato kada Đoković kreće po pehar na US Openu

Novak Đoković saznao je tačan termin svog prvog nastupa na ovogodišnjem US...

NovostiTenis

Ko sve od Srba igra na US Openu: Novak predvodi kolonu u glavnom žrebu, petoro traži prolaz kroz kvalifikacije

Danas počinju kvalifikacije za US Open i moglo bi se pod nekih...

FudbalSport

Spektakl na Mundijalu – Engleska u meču sa 10 golova osvojila bronzu

Engleska je nakon nevjerovatne pobjede nad Francuskom, rezultatom 6:4 osvojila treće mjesto...

FudbalSport

Radnik pobijedio Napredak iz Kruševca 1-0

U prijateljskom meču na Zlatiboru, Radnik iz Bijeljine porazio kruševački Napredak minimalnim...