NovostiRS

Onlajn nastava za srednjoškolce u RS počinje 23. marta

Share
Share

​BANJALUKA – Srednje škole u Republici Srpskoj u ponedjeljak, 23. marta, treba da započnu izvođenje onlajn nastave za opšteobrazovne predmete.

Republički pedagoški zavod je uz saglasnost Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske donio odluku da srednje škole u skladu sa svojim mogućnostima treba da organizuju nastavu putem svojih internet stranica i drugih raspoloživih sredstava komunikacije na daljinu.

„Srednje škole treba da dostave Republičkom pedagoškom zavodu informaciju o načinu na koji će uspostaviti komunikaciju sa učenicima i obavijestiti ih o realizaciji nastavnih sadržaja, koja će sredstva koristiti za prezentaciju i na koji način će biti dostupna učenicima“, navedeno je u dopisu koji je Republički pedagoški zavod uputio srednjim školama.

S ciljem sprečavanja širenja virusa korona u Republici Srpskoj je donesena odluka da nastava u osnovnim i srednjim školama bude obustavljena do kraja marta.

Nastava na daljinu za učenike osnovnih škola organizovana je putem programa Radio-televizije Republike Srpske i počela je u utorak, 17. marta.

Izvor: Srna / N.N

Share
Pročitaj još:
FudbalNovosti

Bijeljina: Težak poraz Radnika na „Pecari“: Široki Brijeg „pokerom“ stavio tačku na sezonu

U rezultatski nevažnom meču, Široki Brijeg ostvario je visoku pobjedu nad timom...

NovostiSemberija

Bijeljina: Raspored zaprašivanja komaraca za utorak 26. maj

Zaprašivanje odraslih formi komaraca biće obavljeno sutra, 26. maja, u periodu od...

NovostiSvijetTržište

Cijena zlata raste, a dolar i nafta padaju dok se čeka sporazum između SAD i Irana

Cijene zlata porasle su danas za više od jedan odsto na svjetskim...

NovostiRS

Elek saslušan u SIPA: Nastavak pritisaka i zastrašivanja

Direktor kompanije „Sarajevo-gas“ Istočno Sarajevo Nedeljko Elek saslušan je u prostorijama SIPA-e...