NovostiTenis

Nadalova agonija u Rimu – tron je prazan!

Share
Share

Španski teniser Rafael Nadal eliminisan je sa Mastersa u Rimu, pošto je u osmini finala od njega bolji bio Denis Šapovalov.

Kanađanin je uspeo da se revanšira Nadalu za poraz na Australijan openu – 1:6, 7:5, 6:2.

Šapovalov je tako izjednačio na 4-4 u pobedama u međusobnim duelima.

Nadal, desetostruki pobednik turnira u večnom gradu, neće imati priliku da brani trofej osvojen prošle godine, kada je u finalu savladao Novaka Đokovića.

Protivnik Denisu u borbi za polufinale, možda baš duel sa Đokovićem, biće Kasper Rud.

Duel, koji je zatvorio program na Centralnom terenu, Nadal je krenuo i te kako dobro i sa dva brza brejka, poveo sa 1-0 u setovima.

Drugi set bio je problematičan. Nadal je imao brejk zaostatka, vratio se, ali u 12. gemu, onom pred taj-brejk, ponovo poklekao.

Igrači su i na startu odlučujućeg seta razmenili brejkove, da bi Šapovalov u šestom gemu napravio ključni.

Nadal je od tog momenta počeo da pokazuje da ima velikih problema fizičke prirode, jedva se kretao, a na neke loptice nije ni polazio.

Agoniji je ubrzo došao kraj, te je Šapovalov ostvario veliki trijumf i nakon više od dva i po časa tenisa, otišao u četvrtfinale.

(b92)

Share
Pročitaj još:
EvropaNovosti

Evropa će i dalje pomerati sat: Objavljeni datumi do 2031. godine

Evropska komisija objavila je zvanične datume za početak i kraj letnjeg računanja...

NovostiRS

Dodik o pritiscima na Srbe u zajedničkim institucijama: Neprihvatljivo

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je, nakon što mu se nekoliko grupa...

NovostiRSTržište

Evo koliko koštaju drva u paleti, a koliko neiscijepana?

Kako se približava početak sezone grijanja, građani koji još nisu obezbijedili ogrijev...

BIHNovosti

Izborni apsurdi – ispred Stranke za BiH, u biračkim odborima u Doboju aktivisti SDS-a; SNSD podnio prijavu (VIDEO)

Gradska izborna komisija Doboj proslijedila je prijavu Centralnoj izbornoj komisiji BiH, zbog...