NovostiTenis

„NOVAKOMANIJA“ TRESE PARIZ: Klicali Đokoviću punih pola sata

Share
Foto: G.Č.
Share

POVADILI su obožavaoci Novaka Đokovića sve što im je palo podruku. Notese, papiriće, ulaznice, kačkete, teniske loptice, male i velike.

Neko je skinuo majicu. Jedna navijačica raširila srpsku zastavu. Sve dobro dođe kada se od Novaka Đokovića traži autogram.

Neverovatno deluju scene na Novakovim treninzima ovih dana. Kada se sve završi, tek tada na scenu stupa pravi šou. Nepregledna reka navijača, rasprostranjena širom tribina na celom stadionu, pripremi se i čeka. Poslednja prebačena loptica i Noletov polazak ka klupi znak su da uzavrela masa počne da skandira njegovo ime i doziva ga da im se potpiše za sećanje na trenutak kada su zajedno bili na terenu.

Tako je bilo i nedavno protiv Hačanova na Stadionu „Sizan Langlan“. Dok je njegov sparing-partner već dugo bio u svlačionici, Novak je i dalje potpisivao. Potrajalo je to više od pola sata. Obišao je sve tribine uzduž i popreko. Trudio se da nikoga ne zaboravi. Stavio je, valjda, i svih 1.000 potpisa. Oni iz viših redova dosetili su se da mu pantljikom spuste blokčić na potpis. Jedan je odozgo bacio loptu, Nole ju je spretno uhvatio, stavio paraf, pa je hitnuo nazad košarkaškim manirom.

U jednom trenutku, pred izlazom, pritisak u gomili bio je isuviše veliki. A među obožavaocima najviše dece. Kao roditelj, Novak se odmah zabrinuo za one najbliže ogradi. Brzo je iz mase izvukao dvoje-troje mališana, na šljaku i sigurno, da ih ostali ne bi pritisli. Pomazio ih je i razmenio nekoliko reči sa njima. I, naravno, potpisao se.

(Novosti,spec.dopisnik iz Pariza G.Č.)

Share
Pročitaj još:
EvropaNovosti

Evropa će i dalje pomerati sat: Objavljeni datumi do 2031. godine

Evropska komisija objavila je zvanične datume za početak i kraj letnjeg računanja...

NovostiRS

Dodik o pritiscima na Srbe u zajedničkim institucijama: Neprihvatljivo

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je, nakon što mu se nekoliko grupa...

NovostiRSTržište

Evo koliko koštaju drva u paleti, a koliko neiscijepana?

Kako se približava početak sezone grijanja, građani koji još nisu obezbijedili ogrijev...

BIHNovosti

Izborni apsurdi – ispred Stranke za BiH, u biračkim odborima u Doboju aktivisti SDS-a; SNSD podnio prijavu (VIDEO)

Gradska izborna komisija Doboj proslijedila je prijavu Centralnoj izbornoj komisiji BiH, zbog...