NovostiRSSemberija

Bijeljina: Vode Srpske na sajmu Interagro 2025

Share
Foto: Arhiva / „Interagro 2024“
Share

Javna ustanova „Vode Srpske“ učestvuje na 23. međunarodnom sajmu poljoprivrede, lova i ribolova „Interagro 2025“ u Bijeljini (18-20. septembar) na kojem ponovo predstavlja projekat izgradnje sistema za navodnjavanje u Republici Srpskoj.

Javna ustanova „Vode Srpske“ je na prošlogodišnjem sajmu „Interagro 2024“ imala zapaženo učešće sa istom temom navodnjavanja. Sve je veće interesovanje poljoprivrednika u Republici Srpskoj za korištenje modernih sistema za navodnjavanje kojima upravljaju resorno Ministarstvo, poljoprivrede i šumarstva i Javna ustanova „Vode Srpske“, jer su dugotrajne suše na našem području sve izraženije i znatno otežavaju poljoprivrednu proizvodnju.

Nadležne institucije Republike Srpske nastoje da izgradnjom novih sistema za navodnjavanje u svim dijelovima naše zemlje, stvore uslove za očuvanje i dalji razvoj naše poljoprivrede.

(Bijeljinapress)

Share
Pročitaj još:
NovostiSvijet

PAO DOGOVOR Pezeškijan poručio da otvaraju Ormuski moreuz, ali samo pod OVIM USLOVIMA

Iranski predsjednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je Iran postigao dogovor...

NovostiSemberija

Bijeljina: Obilježen Međunarodni dan nestalih osoba

Povodom Međunarodnog dana nestalih osoba i Dana nestalih i poginulih u Odbrambeno-otadžbinskom...

NovostiSemberija

Usijana politička situacija u Bijeljini: Baćevac napisao da je Mladić “krepao”, Arsenovićeva sazvala sastanak

Predsjednica Skupštine grada Bijeljina Željana Arsenović sazvala je zajednički sastanak odbornika povodom...

BIHNovosti

Ponovo targetiran kolega Slađan Tomić: BH novinari traže hitnu reakciju tužilaštava

BH novinari i Linija za pomoć novinarima osudili su novo targetiranje novinara...