Ex-YuNovosti

DRAGINJA BI DA HAPSI SRPSKE SVEŠTENIKE! Skandalozna poruka crnogorske poslanice, nije joj prvi put da lupa gluposti!

Share
Share

Poslanica SDP-a Draginja Vuksanović Stanković izjavila je tokom polemike sa premijerom Crne Gore Dritanom Abazovićem da bi „sve sveštenike SPC trebalo pohapsiti“

Ona je istakla da „ako Vlada potpiše Ugovor sa SPC, to će značiti okupaciju Crne Gore“.

– Crnogorci to nećete dozvoliti. Vaše džamije su zaštićene, a verska prava Crnogorki i Crnogoraca su ugašena. Ja nemam pravo na slobodu veroispovesti, koja mi je Ustavom zagarantovana, a to govorim u ime svih Crnogorki i Crnogoraca – kazala je Vuksanović Stanković, prenosi NSPM.

Kako je navela, niko nije rekao da policija neće moći da uđe u verske zajednice i izvršava svoje zakonom predviđene obaveze, nego policija i tužilaštvo moraju prvo da obaveste arhijereja pre nego što uhapse popa.

– A mnogo ih je zrelo za hapšenje. Da ima države svi sveštenici SPC bi bili pohapšeni, jer svi rade protiv Crne Gore! To je jedna paramilitarna organizacija – Srpska pravoslavna crkva u Crnoj Gori – poručila je crnogorska poslanica.

– Nismo mi krivi što Srbija nema svoju istoriju pa krade našu, što su oni bili pod Turcima kada smo mi imali svoju državu – nastavila je Vuksanović Stankovići dodala:

– Crna Gora nikad nikome nije služila, nikad nije bila vazal. Problem je što sad imamo sluge. Da li vam smetaju Crnogorci? Vi ne volite Crnogorce i Crnu Goru. Da volite ne biste potpisivali ovakav Temeljni ugovor – zaključila je Draginja Vuksanović Stanković.

Ona je svojevremeno izjavila da usvajanje Rezolucije o genocidu u Srebrenici doživljava kao veliki civilizacijski iskorak za Crnu Goru, a svojevremeno joj se ceo region smejao kada je u skupštini umesto „sekularna“ državi dala epitet „seksualna“.

(Informer/sputniknews)

Share
Pročitaj još:
NovostiRS

Alarmantni podaci MUP-a RS: Brzina najčešća greška mladih vozača

BANJALUKA – Jedna sekunda nepažnje i jedna pogrešna odluka za volanom mogu...

EvropaNovosti

Moskva otvorena za pregovore sa Kijevom, ali nema preduslova za njih

MOSKVA – Moskva ostaje otvorena za pregovore ruske i ukrajinske delegacije u...

GradoviHronikaNovosti

Političaru iz BiH zapaljen luksuzni auto

U naselju Kazagići kod Goražda noćas oko 2.15 časova zapaljen je automobil...

GradoviNovosti

U Tobutu kod Lopara služen parastos poginulim borcima

U Tobutu kod Lopara u Crkvi Svetog Јovana Krstitelja služena je liturgija,...