IzdvojenoNovostiRS

Nema predaje kasarni i nema puta u NATO

Share
Foto: Siniša Pašalić/RAS Srbija
Share

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik rekao je danas u Banjaluci da Godišnji nacionalni plan nije dostavljen NATO i da MAP nije aktiviran, što je Alijansa i potvrdila.

– Nema prejudiciranja članstva i za svaku eventualnu odluku o integracijma u NATO biće neophodna odluka Predstavničkog doma i Predsjedništva BiH. Dok moji ljudi sjede u Predstavničkom domu i ja u Predsjedništvu, neće se ništa pomaknuti prema integracijama – naglasio je Dodik.

On je istakao da NATO nigdje ne pominje riječ „integracije“, već isključivo „partnerstvo“.

Dodik je rekao da Republika Srpska ne dozvoljava knjiženje vojne imovine na BiH i da se to neće desiti.

– U Federaciji su prihvatili knjiženje, oni mogu da uknjiže šta god hoće, ali Republika Srpska to neće uraditi. Nema predaje kasarni i nema puta u NATO – poručio je Dodik.

Izvor: rtrs

Share
Pročitaj još:
NovostiVrijeme

U subotu sunčano i toplo

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra će biti pretežno sunčano i...

NovostiSemberija

Lokalizovan požar u Bijeljini

Devet vatrogasaca intervenisalo je u Ulici Svetozara Ćorovića u Bijeljini, gdje je...

NovostiSemberija

GSS Bijeljina apeluje nakon tragedije: Djeci omogućiti besplatno kupanje u Dvorovima

Nakon tragičnog utapanja trinaestogodišnjeg dječaka u rijeci Drini kod Bijeljine, Gorska služba...