Novak brzinski do trećeg kola!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ostvario je 76. pobedu na Rolan Garosu.

Šampion iz 2016. godine plasirao se u treće kolo grend slema u Parizu pošto je u tri seta slavio protiv Urugvajca Pabla Kuevasa, 6:3, 6:2, 6:4.

Meč na stadionu „Suzan Lenglen“ trajao je ukupno 125 minuta.

Bila je to laka pobeda za Đokovića koji je u meču sa 92. teniserom u njihovom prvom dosadašnjem meču, potvrdio da se nalazi na startu turnira u veoma dobroj formi.

Sve je funkcionisalo veoma dobro u Novakovoj igru, od servisa preko osnovnih udaraca i igre na mreži.

Koristio je sva raspoloživa oružja, isprobavao razne varijante i reklo bi se da je odigrao još sigurnije i efikasnije nego u duelu prvog kola sa Sandgrenom.

U početnom setu, Kuevas je prvi došao do brejka i to u trećem gemu za 2:1, ali je Novak odmah vratio brejk za 2:2.

Na 4:3, Đoković je dodao gas, iskoristio treću brejk loptu, a potom u devetom gemu as servisom posle 39 minuta igre uknjižio prvi set.

Nastavio je najbolji igrač planete da dominira i u drugiom setu.

Odmah je stigao do brejka, potom ga potvrdio (2:0) i već tada je bilo jasno da Kuevasa ne čeka ništa dobro.

Novak je pojačao ritam, servisima lako dolazio do poena, a imao je odgovor bukvalno na sve što je stizalo sa druge strane.

Još jednom je u petom gemu došao do brejka za 4:1, tu prednost je rutinski realizovao i dobio drugi set sa 6:2.

Kao i na startu drugog seta, tako je Đoković došao do brejka i početkom trećeg seta, da bi u narednom gemu, Urugvajac pružio veliki otpor.

Imao je i dve prilike za brejk, ali Novak je sve to izdržao i došao do 2:0.

U tom delu igre, Kuevas je zaigrao agresivnije i bolje, ali je Novak bez obzira na sve izazove, imao odgovor.

Četvrti gem na servis Novaka trajao je gotovo 13 minuta, bilo je pet izjednačenja, dve prilike za brejk za Kuevasa, ali je Novak pokazao mentalnu snagu i poveo sa 3:1.

Držao je Novak uspešno svoj servis do kraja meča, nije dozvolio protivniku da se vrati i tako je stigao do plasmana među 32 najbolja.

Novak će u trećem kolu igrati protiv Litvanca Ričardasa Berankisa koji je u četiri seta bio bolji od Australijanca Džejmsa Dakvorta.