GradoviNovosti

Od sutra se zatvaraju svi ugostiteljski objekti u Zvorniku

Share
Zvornik
Share

Gradonačelnik Zvornika Zoran Stevanović rekao je da se od sutra do 23. marta na teritoriji ovog grada zatvaraju svi ugostiteljski objekti, osim hotela, motela i hostela koji mogu da služe hranu samo registrovanim gostima u svojim objektima.

Stevanović je, nakon današnje sjednice Gradskog štaba za vanredne situacije Zvornik, rekao novinarima da se zabranjuje rad i kafićima u okviru benzinskih pumpi, auto-praonica, trgovinskih objekata i autobuskih i željezničkih stanica.

Ističući da se radno vrijeme trgovinskih radnji ograničava do 18.00 časova, Stevanović je rekao da apoteke i drogerije mogu da rade u redovnom radnom vremenu, dok će firme koje dostavljaju hranu nastaviti sa radom uz pojačane higijenske i mjere zaštite.

Stevanović je rekao da se ograničava rad pekarama i pekotekama od 7.00 do 22.00 časa uz prodaju sopstvenih pekarskih proizvoda, bez konzumiranja istih na licu mjesta.

– Gradske apoteke dužne su da o svakoj nabaci materijala, dezinfekcionih sredstava, zaštitnih maski i rukavica, obavijeste Gradski štab kako bi se otukupila određena količina ovih materjala i podijelili radnicima preduzeća koji nijsu obuhvaćeni primarnim vidom zaštite, kao i medicinskom osoblju – rekao je Stevanović.

Gradonačelnik je apelovao da sugrađani situaciju shvate ozbiljno, da se ponašaju odgovorno i da se pridržaavju uputstava nadležnih organa i zdravstvenih radniku u suzbijanju širenja virusa korona.

On je rekao da ima dovoljno namirnica u trgovinskim radnjama, da je snabdijevanje redovno i da nema potrebe za gomilanjem zaliha.

Stevanović je rekao da svakodnevno granične prelaze Karakaj, Šepak, Bratunac i Skelani, pređe između 500 i 600 ljudi u oba smjera, od toga nešto više ulazi nego što izlazi iz BiH i istakao da u tom broju ima dobar dio vozača kamiona koji imaju poseban status na graničnim prelazima.

Gradonačelnik je naglasio da pomenute granične prelaze prelaze ljudi i iz Republike Srpske i Federacije BiH i oni se sa rješenjem o samoizolaciju upućuju u mjesta u koja putuju i kao takvi nisu u nadležnosti Higijensko-epidemiološke službe Doma zdravlja Zvornik.

Stevanović je rekao da će lica kojima je izrečena mjera zdravstvenog nadzora biti stavljena u samoizolaciju, o čemu će nadležni isnpektor Gradske uprave Zvornik donijeti rješenja.

On je dodao da će svi građani koji ne budu poštovali naredbu, a došli su iz zemalja u kojima je potvrđeno prisustvo virusa korona, ili su bili u kontaktu sa osobom kojoj je potvrđen ovaj virus, odgovarati u skladu sa zakonom koji reguliše ovu oblast.

– Trenutno je u našem grad izrečena mjera samoizolacije za 231 lice i oni su pod nadzorom Higijensko-epidemiološke službe Doma zdravlja Zvornik – rekao je Stevanović i naglasio da na području grada nema zaraženih virusom korona.

Stevanović je istakao da je na info broj Civilne zaštite Zvornik u prvih 24 sata anonimno prijavljeno 10 lica koja se nisu pridržavala izrečene mjere izolacije.

Gradski štab za vanredne situacije grada Zvornika je, u cilju zaštite zdravlja, pozvao sve građane da poštuju preporuke nadležnih institucija i savjete struke.

Izvor: Srna / rtrs

Share
Pročitaj još:
GradoviHronikaNovosti

U saobraćajnoj nesreći kod Drvara poginula češka državljanka

Dvadesetčetvorogodišnja djevojka, češka državljanka, poginula je danas u saobraćajnoj nesreći kod Drvara,...

EvropaNovosti

Stiže digitalni evro do 2029. godine: U EU donijeta istorijska odluka

Digitalni evro bi mogao biti lansiran do 2029. godine, jačajući evropsku autonomiju...

FudbalNovostiSemberija

Bijeljina: Radnik pojačao stručni štab

BIJELjINA – Poslije imenovanja Bojana Krulja za šefa stručnog štaba, u Radniku...

KošarkaNovostiSportSrbija

Јokić kapiten Srbije, reprezentacija ga čini srećnim

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Alimpijević izjavio je danas u Beogradu da...