BIHNovostiVrijeme

Oprez – klizavi kolovozi; Na prevojima smetovi

Share
Snijeg/Foto: Bijeljinapress
Share

Na putevima u Republici Srpskoj i Federaciji BiH saobraćaj se odvija usporeno zbog klizavih kolovoza, dok je pojedinim planinskim prevojima u prekidu.

Zbog ugaženog snijega na dionici magistralnog puta Trnovo-Foča preko prevoja Rogoj u prekidu je odvijanje saobraćaja za teretna vozila sa prikolicom i za šlepere, saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

Zbog snježnih smetova u prekidu je odvijanje saobraćaja i na putu Ulog-Klanci preko prevoja Morine.

Na putnim pravcima Resanovci-Drvar i Bosansko Grahovo-Strmica na snazi je zabrana saobraćaja za teretna motorna vozila.

Na dionici Olovo-Kladanj (prevoj Karaula) obavezna je upotreba lanaca za teretna vozila.

Iz AMS skreću pažnju na zasnježen kolovoz i otežanu vožnju i na ostalim dionicama u višim planinskim predjelima i preko prevoja, naročito na putu Gacko prema Trnovu i Šćepan Polju.

U nižim predjelima saobraćaj se odvija usporeno, jer su kolovozi izrazito klizavi.

Iz AMS upozoravaju na smanjenu vidljivost zbog magle u kotlinama i duž riječnih tokova.

Na dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina, osim odrona, vozačima se skreće pažnja i na opasnost od ledenica.

– Vozačima savjetujemo maksimalno opreznu vožnju prilagođenu stanju i uslovima na putu, uz obaveznu upotrebu zimske opreme – podsjećaju iz AMS Srpske.

(rtrs)

Share
Pročitaj još:
KošarkaNovosti

Jokić „bocnuo“ Dončića: „Kako si se ugojio“ VIDEO

Nikola Jokić i Luka Dončić imaju izvanredan odnos, a to svako njihovo...

NovostiRS

Blanuša traži zabranu ulaska u BiH za Tompsona: „Tužilaštvo je na ozbiljnom ispitu“

Predsjednik Srpske demokratske stranke Branko Blanuša oštro je osudio dešavanja na sinoćnjem...

NovostiSemberija

Simić: Dok selo slabi i propada, grad ćuti, a kada poljoprivrednik propadne, ostaje i naša Semberija bez budućnosti

Dok selo slabi i propada, grad ćuti, a kada poljoprivrednik propadne, ostaje...

NovostiSemberija

Bijeljina: Preminuo Lazar Kršić, duhovnik manastira Tavna

Sinoć je, u Bolnici „Sveti Vračevi“ u Bijeljini preminuo arhimandrit Lazar, duhovnik...