Od maja će se na nekoliko deonica auto-puteva u južnoj Bavarskoj primenjivati nova ograničenja brzine.
Kako bi se obezbedila bezbednost na putevima, nemačko Savezno preduzeće za auto-puteve (Federal Autobahn GmbH) preduzelo je mere za smanjenje saobraćajnih rizika zbog iznenadnih izbočina na putu koje mogu nastati tokom letnjih meseci zbog visokih temperatura.
Stari betonski putevi izgledaju robusno, ali imaju problem sa toplotom. Kada temperatura poraste, beton se širi. Na starim deonicama puta dolazi do iznenadnih izbočina koje mogu biti opasne.
Nova ograničenja brzine važe od 1. maja. Ograničenja se sada primenjuju na odabranim deonicama auto-puteva A3, A92 i A93. Prema Bußgeldportalu, to su sledeće deonice:
– A3: Od raskrsnice Deggendorf do raskrsnice Hengersberg
– A92: Od raskrsnice Oberschleißheim do raskrsnice Eching-Ost
Od raskrsnice Freising-Süd do čvorišta Freising-Ost
Od spojne tačke Landshut-West do spojne tačke Dingolfing-East
– A93: Od čvora Saalhaupt do čvora Elsendorf
Na navedenim deonicama primenjuju se sledeća ograničenja brzine:
– Automobili (do 3,5 t): Maksimalna brzina 120 km/h
– Motocikli: Maksimalna brzina 80 km/h
– Kamioni (preko 3,5 t): Opšte ograničenje brzine 80 km/h ostaje na snazi
Nova ograničenja brzine primenjuju se sezonski, od maja do septembra.
(Revija.hak)