Nekategorizovano

Potvrđena optužnica za trostruko ubistvo u Sanskom Mostu: Mehmed počinio masakr u gimnaziji

Share
Share

Kantonalni sud u Bihaću potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona protiv Mehemeda Vukalića (61) iz Sanskog Mosta zbog trostrukog ubistva i nedozvoljenog držanja oružja, saopšteno je iz Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona.

Tužilaštvo Unsko-sanskog kantona je okončalo istragu i podiglo optužnicu zbog postojanja osnovane sumnje da je optuženi Vukalić 21. avgusta 2024. godine, u jutarnjim satima, u prostorijama JU „Gimnazija“ Sanski Most iz automatske puške usmrtio direktora škole, sekretara škole i profesoricu engleskog jezika. Ujedno se tereti da je nezakonito držao automatsku pušku – kalašnjikov kojom je počinio trostruko ubistvo.

Ubica: Mehmed Vukalić Foto: Privatna arhiva

Obzirom da se optuženi nalazi u pritvoru, Tužilaštvo je predložilo da se pritvor produži nakon potvrđivanja optužnice. Tužilaštvo optužnicom predlaže ispitivanje nekoliko desetina svedoka i šest veštaka, kao i izvođenje nekoliko desetina dokaza materijalne prirode. U narednom periodu očekuje zakazivanje ročišta za izjašnjenje o krivici.

(Telegraf.rs)

Share
Pročitaj još:
Nekategorizovano

Beograd i Banjaluka biće povezani auto-putem: Dodik saopštio kada se očekuje završetak

BEOGRAD – Lider SNSD-a Milorad Dodik rekao je da bi auto-put od...

Nekategorizovano

Poslanici NSRS podržali veto srpskog člana Predsjedništva

Poslanici Narodne skupštine podržali su na 40.posebnoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske...

Nekategorizovano

Teška nesreća u BiH: Učestvovala četiri vozila

Jedna osoba teško je povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi koja se jutros oko...

Nekategorizovano

Otvorena izložba skulptura u kamenu Matije Radovića u Bijeljini

BIJELjINA – U galeriji Centra za kulturu „Semberija“ u Bijeljini sinoć je...