BIHNovostiZdravlje

Raste broj zaraženih leptospirozom

Share
Agencije
Share

SARAJEVO – U Kantonu Sarajevo u protekla 24 časa potvrđeno je još sedam slučajeva leptospiroze, pa je ukupan broj zaraženih ljudi povećan na 35, saopšteno je iz kantonalnog Zavoda za javno zdravstvo.

Šestoro zaraženih je iz opštine Novi Grad, gdje je i najviše oboljelih – 27, četiri slučaja su evidentirana u opštini Centar, na Ilidži tri, a jedan u Starom Gradu.

Prema najnovijim informacijama, tri pacijenta su hospitalizovana na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu i nema smrtnih ishoda.

Muškarci čine 74,29 odsto oboljelih, a žene 25,71 odsto, dok je najveći broj slučajeva registrovan kod osoba u dobi između 30 i 65 godina – 28.

Naredba o proglašenju epidemije zarazne bolesti leptospiroze na području Kantona Sarajeva donesena je u petak, 23. maja.

(srna)

Share
Pročitaj još:
BIHNovosti

Od 14. septembra protest vozača na svim granicama ka EU

BANJALUKA, BEOGRAD – Vozači kamiona iz Srbije od 14. septembra počeće sa...

NovostiRS

Oglasio se Milorad Dodik

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izrazio je saučešće povodom smrti generala VRS Ratka...

BIHNovosti

Otkriven 61 ilegalni migrant na području Kozarske Dubice

SARAJEVO – U graničnom pojasu na području Kozarske Dubice otkriven je 61...

BIHNovostiVrijeme

Sutra vrlo vruće – do 41 stepen Celzijusov

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra se očekuje pretežno sunčano i...