NovostiRS

Rastu Drina i Sava, bujične vode se povlače

Share
e
Share

BIJELjINA – Bujične vode se na svim lokacijama na području Bijeljine povlače, osim sa poljoprivrednih zemljišta, dok su rijeke Sava i Drina u porastu, saopštio je Gradski štab za vanredne situacije koji je danas donio zaključak da pumpe visokog pritiska pošalje u pomoć gradu Derventa.

Vodostaj Save trenutno je 769 centimetara sa prosječnim rastom od oko osam centimetara na sat, dok rijeka Drina raste brzinom od oko dva centimetra na sat.

Vodostaji manjih bujičnih vodotoka su u blagoj stagnaciji ili opadanju.

Zbog tendencije rasta rijeke Save, u Odsjeku za civilnu zaštitu biće nastavljeno dežurstvo.

Ekipe Civilne zaštite su u protekla 72 časa intervenisale na putu za Brđane u mjesnoj zajednici Banjica, na kanalu Glogovac u Pučilama, na kanalu u Donjoj Čađavici, gdje je bila predložena i preventivna evakuacija potencijalno ugroženih domaćinstava, što su mještani odbili.

Na svim ovim lokacijama voda se danas povlači.

Gradski štab i Odsjek za civilnu zaštitu nastaviće da prati stanje na terenu iz sata u sat i blagovremeno će informisati javnost o svim daljim aktivnostima.

Poseban zaključak Štaba odnosi se na upućivanje neophodne pomoći u vidu pumpe visokog pritiska, kapaciteta 20.000 litara u minuti, gradu Derventa, koji je u prethodnim danima pogođen poplavama.

Donesen je i zaključak da se Direkciji za izgradnju i razvoj grada uputi zvaničan dopis o pitanju hitne izrade projektno-tehničke dokumentacije za rekonstrukciju i proširenje mosta u Ulici majora Dragutina Gavrilovića.

(Glas Srpske)

Share
Pročitaj još:
NovostiRS

Prasići ODAVNO NISU BILI JEFTINIJI, pogledajte kad stižu nove, više cijene

Prasići u Srpskoj bilježe najnižu cijenu ove godine. ilogram žive vage u...

BIHNovosti

Instant plaćanje stiže u BiH: Novac će biti prebačen za nekoliko sekundi

SARAJEVO – Instant plaćanje, odnosno takozvano TIPS Clone rješenje, u Bosnu i...

NovostiRS

Ministri i odbornici naciljali mjesta na listama

BANjALUKA – Gradski i opštinski odbori političkih partija uveliko pripremaju i u...

NovostiSrbija

Riki Martin prvi put nastupio u Srbiji na Belgrade River Festu

BEOGRAD – Svetska latino-pop zvezda Riki Martin nastupio je večeras na Belgrade...