KulturaNovostiRS

Republika Srpska-Borba za slobodu – najbolji istorijski dokumentarac

Share
Share

Film „Republika Srpska: Borba za slobodu“ osvojio je nagradu ‘Najbolji istorijski dokumentarac’ na Silk Road Film Awards u Kanu, saopštio je danas režiser i producent Boris Malagurski.

Malagurski je rekao da trenutno rade na koordinaciji nastavka zapadnoevropske turneje filma, kao i turneje u SAD i Kanadi.

Kako dodaje do tada građani Srbije i Republike Srpske konačno imaju priliku da gledaju film koji je uzburkao Evropu i bio meta bošnjačkih i albanskih ekstremista između ostalog i u Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Nišu, Kragujevcu.

Film će u januaru biti premijerno prikazan u Han Pijesku, Banjaluci, Modriči, Kozarskoj Dubici i Bijeljini.

„Republika Srpska: Borba za slobodu“ je dugometražni dokumentarni film srpsko-kanadskog reditelja Borisa Malagurskog, koji predstavlja uzbudljivu priču o viševekovnoj borbi srpskog naroda da bude svoj na svome, uz intervju sa režiserom Emirom Kusturicom.

Od zanimljivih istorijskih priča do javnosti nepoznatih anegdota, film slikovito dočarava duh naroda sa zapadne strane Drine, njegov mentalitet, domaćinski odnos, hranu i muziku, kao i posebnosti različitih delova Srpske i šire kroz zanimljive priče iz tih krajeva.

(Tanjug)

Share
Pročitaj još:
EvropaNovosti

Evropa će i dalje pomerati sat: Objavljeni datumi do 2031. godine

Evropska komisija objavila je zvanične datume za početak i kraj letnjeg računanja...

NovostiRS

Dodik o pritiscima na Srbe u zajedničkim institucijama: Neprihvatljivo

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je, nakon što mu se nekoliko grupa...

NovostiRSTržište

Evo koliko koštaju drva u paleti, a koliko neiscijepana?

Kako se približava početak sezone grijanja, građani koji još nisu obezbijedili ogrijev...

BIHNovosti

Izborni apsurdi – ispred Stranke za BiH, u biračkim odborima u Doboju aktivisti SDS-a; SNSD podnio prijavu (VIDEO)

Gradska izborna komisija Doboj proslijedila je prijavu Centralnoj izbornoj komisiji BiH, zbog...