NovostiPrivredaRS

Rod jabuka umanjen za 40 odsto

Share
Dragoja Dojčinović//Foto: RTRS
Share

Јabuka se smatra jednom od najzdravijih voćnih vrsta pa zato i ne čudi što nosi naziv „kraljica voća“. Јabuka ima i svoj dan – obilježava se danas.

Predsjednik Udruženja voćara Republike Srpske Dragoja Dojčinović rekao je da berba jabuka u Srpskoj nije još završena.

– Možemo reći da je pri samom kraju. Nije se išlo pravom dinamikom zbog nedostatka radnika, kao i zbog lošeg vremena – rekao je Dojčinović u našem Јutarnjem programu.

Istakao je da se očekuje da će svi voćari završiti berbu do polovine decembra.

– Manji je prinos i kvalitet zbog kasnih proljetnih mrazova. Rod je umanjen za nekih 40 odsto. Mnogi su napustili proizvodnju, jer nije profitabilna – naveo je Dojčinović.

(rtrs)

Share
Pročitaj još:
GradoviNovosti

„Baš se dobro zatreslo“ Zemljotres „prodrmao“ stanovnike Sarajeva

Evropski mediteransko-seizmološki centar (EMSC) zabilježio je zemljotres na području Kantona Sarajevo, međutim,...

BIHNovosti

Novi pokušaj otimanja imovine SPC u Bugojnu; Zašto ćute međunarodni predstavnici?

Novi pokušaj otimanja imovine Srpske pravoslavne crkve u Federaciji. 300 kvadratih metara...

NovostiSrbija

Preminula Olivera Katarina

Olivera Katarina Šakić, jedna od najznačajnijih umjetnica sa prostora bivše Јugoslavije, preminula...

NovostiRS

Vode Srpske: U toku uređenje nasipa i kanala u poplavnom području Dubička ravan

U poplavnom području Dubička ravan na rijeci Savi u toku je uređenje...