GradoviNovosti

Šamac: Počela nastava za oko 1.500 učenika

Share
Share

Nastava u drugom polugodištu počela je bez problema za oko 1.000 učenika osnovnih škola u Šamcu, Crkvini, Gornjoj Slatini i Obudovcu, te 405 srednjoškolca u Šamcu.

Direktor Osnovne škole „Šamac“ Svjetlana Đurić rekla je da su učionice tople, obezbijeđeno je dovoljno goriva za grijanje do kraja sezone, a prevoznik „Aditiv“ iz Batkuše dovezao je djecu na vrijeme u školu.

„Specijalizovana učionica za prvačiće je spremna i sve je u najboljem redu. Sve smo tokom zimskog raspusta sredili kako bi đacima bio omogućen nesmetan boravak u školi“, rekla je Đurićeva i dodala da je i nastavni kadar na broju, te da su uredili i kancelariju za defektologa.

Nastava je na vrijeme počela i u Srednjoj školi „Nikola Tesla“, a direktor ove obrazovne ustanove Smilja Nišić istakla je da su učionice tople i da je obezbijeđen ogrev do kraja zime.

„Nastava je počela tačno u 08:00 časova, nije bilo kašnjenja i svi učenici su u svojim klupama ili kabinetima. Imamo obezbijeđen nastavni kadar za učenike koji pohađaju zdravstveni smjer“, navela je Nišićeva.

 

Izvor: Realno55

Share
Pročitaj još:
BIHHronikaNovosti

Ogromne pare zaplijenjene u BiH, šest uhapšenih

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u utorak 25....

GradoviHronikaNovosti

Slučajevi iz Prijedora: Potukli se zet i šurjak, bratu smeta Nijemac, a svekrvi snaha

PRIJEDOR – Policijska uprava Prijedor podnijela je izvještaj protiv zeta i šurjaka...

GradoviHronikaNovosti

Kandidat DNS-a za Parlament BiH pao zbog narkotika

Tokom policijske kontrole u Istočnom Novom Sarajevu uhapšen je Dejan Šešelj. Kod...

NovostiSemberija

Savić pozvao Petrovića da prihvati ruku Vlade Srpske

Predsjednik Gradskog odbora SNSD-a Bijeljina Bojan Savić pozvao je gradonačelnika Ljubišu Petrovića...