IzdvojenoKošarkaNovosti

Simaniću uklonjen bubreg – Doktor reprezentacije objasnio zašto!

Share
FIBA
Share

Košarkaški savez Srbije oglasio se povodom situacije oko Boriše Simanića, kojem je nažalost izvađen bubreg posle postoperativnih komplikacija.

„Reprezetntativac Srbije Boriša Simanić, koji se zbog povrede zadobijene u utakmici 3. kola grupne faze Svetskog prvenstva nalazi u bolnici „Makati Medical Center“ u Manili, podvrgnut je juče još jednoj operaciji. Nakon što je Simanić prvi put operisan u noći između 30. i 31. avgusta, doktori su pratili postoperativni oporavak i doneli odluku da je zbog nastanka komplikacija, nova operacija neophodna“, saopštio je KSS.

Simanić je nastradao na utakmici protiv Južnog Sudana kada ga je Nuni Omot bespotrebno udario laktom u predelu bubrega.

O novoj operaciji i zdravstvenom stanju Boriše Simanića, doktor reprezentacije Srbije, prof. dr Dragan Radovanović kaže:

„Zbog pojave komplikacija na povređenom bubregu nastalih u postoperativnom toku, Boriša Simanić je ponovo operisan 3. septembra. Zbog promena u vitalnosti tkiva bubrega, operativnim zahvatom je morao da bude uklonjen ceo bubreg. Očekujemo i želimo da posle ovog operativnog zahvata, postoperativni tok protekne uredno“, rekao je, a prenosi KSS.

Boriša, brz oporavak!

(b92)

Share
Pročitaj još:
Ex-YuNovosti

Kraj rominga sa EU do kraja godine ili početkom 2027. godine

Generalni direktor „Telekoma Srbija“ Vladimir Lučić izjavio je da je realno očekivati...

NovostiRS

Vidović: Dodatna izdvajanja za plate i penzije, te boračka primanja

Ministarka finansija Republike Srpske Zora Vidović rekla je danas u Banjaluci da...

NovostiRSVrijeme

Kakvo nas vrijeme očekuje narednih dana?

U Republici Srpskoj narednih dana biće sve toplije i temperatura će rasti,...

NovostiRS

Prekinuta sjednica NSRS, nestalo struje

Današnja sjednica Narodne skupštine Republike Srpske prekinuta je zbog nestanka struje. Tokom...