Novak Đoković doživeo je šokantan poraz od 123. tenisera sveta Luke Nardija sa 2:1 u setovima (6:4, 3:6, 6:3) i tako ispao sa turnira u Indijan Velsu.
Srpski teniser je imao ogromnih problema na početku. Pri rezultatu 2:2 je „izgubio servis“ i Nardi, na opšte zaprepaštenje ljubitelja tenisa, sigurnom igrom stiže do osvajanja seta.
Novak je tokom pauze uzimo tablete protiv bolova (izgleda u stomaku) i posle toga mnogo bolje ulazi u drugi set.
Već na startu te deonice pravi brejk, ali… Nardi odmah uzvraća udarac.
Kako je Srbin napravio još jedan brejk do kraja druge deonice, uspeo je da izjednači na 1:1. Tada se činilo da se Đoković potpuno vratio u meč i da će do kraja samo “odraditi posao“.
Međutim…
20 year old Luca Nardi becomes the first Lucky Loser to ever beat Novak Djokovic.
He puts his hands over his face in disbelief.
Fully deserved. 🇮🇹🥹 pic.twitter.com/Q9L3CvTnNw
— The Tennis Letter (@TheTennisLetter) March 12, 2024
Tokom trećeg seta svako je suvereno držao svoj servis sve do rezultata 2:3 kada je Italijan stigao do novog brejka i napravio veliki korak ka trijumfu nad prvim teniserom sveta. Nakon toga, Nardi se jeste mučio, Đoković je stigao do 0:30 pri rezultatu 4:2, ali nije uspeo ništa više od toga da uradi.
Ovo je sigurno jedan od težih poraza srpskog tenisera u karijeri, pošto je prvi put ispao od “srećnog gubitnika“ na nekom turniru.
Nardi je ujedno i najslabije rangirani teniser od kog je Novak izgubio u karijeri na turniru iz ATP 1000.
Italijan će u osmini finala igrati sa Amerikancem Tomijem Polom.
(Novosti)