Srbija predala krunu šampiona Evrope – Prejaki Italijani idu u finale, orlovi jure bronzu

Naši odbojkaši nisu bili na potrebnom nivou.

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u Katovicama od Italije sa 3:1 (29:27, 25:22, 25:23, 25:18) u polufinalu Evropskog prvenstva.

Aktuelni šampion Evrope, Srbija, je tako predala krunu za koju će se u nedelju boriti Slovenija i Italija. Sa Italijom je Srbija do sada 18 puta igrala na prvenstvima Evrope i zabeležila 10 pobeda i osam poraza.

Prvi finalista je reprezentacija Slovenije koja je u dramatičnoj utakmica na pleća položila domaćina turnira i svetskog prvaka, Poljsku, koja će se, kao domaćin, od 17.30 boriti sa Srbijom za bronzu.

Težak meč imali su izabranici Slobodana Kovača, jako teško su osvajali poena, dosta grešaka pogotovo na servisu. U prva dva seta ulazilo se u neizvesnu završnicu, a u prvom je Srbija bila ta koja je prva došla do set lopte, ali nakon igre na razliku Italijani su petu set loptu pretvorili u vođstvo 1:0.

Neizvesno je bilo i u finišu drugog perioda, ali su razigrani Italijani nešto lakše osvojili ovaj deo meča u odnosu na prvi set. Ništa manja borba nije bila ni u trećem setu, ali je Srbija uspela da smanji zaostatak na jedan set i uvede meč u četvrti set.

Tek da bi tamo Italijani zaigrali mnogo bolje. Sve je funkcionisalo – servis, blok, napad, kontra i to je Italiju lansiralo u finale u kome će se za zlato boriti sa Slovenijom koja je šokirala domaćina Poljsku.

Izvor: Telegraf

Ukoliko ste zadovoljni načinom na koji vas bijeljinapress.com informiše, zapratite nas na našoj facebook stranici Bijeljinapress.com