NovostiSvijet

Tramp ponovo pobjesnio na Iran „Odugovlačili ste, sada ćete morati da platite“

Share
Shutterstock
Share

Američki predsjednik Donald Tramp poručio je danas da je iranska strana u pregovorima sa Sjedinjenim Američkim Državama isuviše odugovlačila, i umjesto da postigne dogovor koji bi bio dobar za nju, sada će „morati da plati“.

Iranska vojska je u potpunom neredu. Većina njihove vojske, poput mornarice i vazdušnih snaga više i ne postoji, potpuno su poraženi. Iran samo priča a ništa ne preduzima. Siledžija Bliskog istoka je mrtav! Previše su odugovlačili i umjesto da postignu sporazum dobar po njih, sada će morati da plate – napisao je Tramp na svojoj društvenoj mreži Truth Social.

Tramp je juče izjavio da je trebalo da Iran i SAD postignu sporazum u narednih nekoliko dana, i naveo da pregovori idu “veoma dobro”.

Takođe je ocenio da bi Ormuski moreuz mogao ponovo da bude otvoren za plovidbu u naredna dva do tri dana.

Rekao je da američka blokada Ormuskog moreuza vrši pritisak na Teheran da postigne mirovni sporazum.

(tanjug)

Share
Pročitaj još:
NovostiRS

U Banjaluci sjednica Predsjedništva BORS-a

Predsjedništvo Boračke organizacije Republike Srpske održaće sjednicu u Banjaluci na kojoj će...

EvropaNovosti

Islanđani danas na referendumu o evrointegracijama, odluka bi mogla da utiče i na Zapadni Balkan

Građani Islanda danas glasaju o ponovnom otvaranju pristupnih pregovora sa Evropskom unijom....

BIHNovosti

Objavljen polugodišnji prosjek plata u BiH: Ovo su iznosi po sektorima

BANJALUKA, SARAJEVO – Od 1.169 do 2.278 KM iznosi su polugodišnjih prosjeka...

GradoviHronikaNovosti

Predložen pritvor Slovencu zbog kompjuterske prevare u Banjaluci

OJT Banjaluka predložilo je pritvor za D. K. iz Slovenije zbog sumnje...