Nekategorizovano

Tuzla: Veliki avio-prevoznik uskoro stiže

Share
Share

TUZLA – Turski „Pegasus“ kreće od 3. avgusta sa jednim sedmičnim letom na relaciji Tuzla – Istanbul. Let će biti subotom.

Ovako će letjeti do kraja ljetnog reda letenja, a intenzivno se pregovara o nastavku operacija zimi i povećanju frekvencija.

Ovo je velika vijest za tuzlanski aerodrom.

Osim toga, „Wizz Air“ je najavio da će tokom septembra povećati broj letova za Tuzlu iz Memingema sa tri na pet letova, izvijestio je avio-portal „Zamaaero“, prenosi biznis.info.

Iako je prije ovo bilo objavljeno samo za avgust, sada će tako letjeti do 26. oktobra. Nakon toga ove zime će letjeti tri sedmična leta.

Kompanija od 3. septembra dodaje treći let za Basel, kako će letjeti do kraja oktobra, nakon čega ponovo ima dva sedmična leta.

No, kompanija od 4. septembra povećava i Dortmund sa tri na četiri leta, kako će letjeti i iduće zime.

„Wizz Air“ tokom jula ima samo osam sedmičnih letova za Tuzlu. Ali, u avgustu broj letova povećava na deset, a od septembra povećava na 12 letova sedmično.

Sa „Pegasusom“ to znači 13 letova sedmično, a kada ukalkulišemo i letove „Tailwinda“ i „Freebirda“ za Antaliju, to je 17 sedmičnih letova.

Iduće zime „Wizz Air“ će imati devet sedmičnih letova, kako je prvobitno i planirano.

(Agencije)

Share
Pročitaj još:
Nekategorizovano

„Vi ste paštetari, Nijemci i Holanđani su bar ljudi“ Napad čeških PARADAJZ TURISTA na Hrvate zbog cijena, nisu dugo čekali na odgovor

Hrvatska je decenijama omiljena ljetnja destinacija za većinu Čeha, ali među lokalnim...

Nekategorizovano

Miličević “NA LEDU”: Da li će SDS sutra birati NOVOG PREDSJEDNIKA

Skupština SDS na kojoj će predsjednik te stranke, Milan Miličević, delegatima podnijeti...

Nekategorizovano

Završena komemoracija u Potočarima

SREBRENICA – U Memorijalnom centru Potočari danas je sahranjeno sedam bošnjačkih žrtava,...

Nekategorizovano

Istraživanje: Muževi ženama stvaraju dvostruko više stresa nego djeca

Roditeljstvo je često izazovno, ali prema novom istraživanju, mnoge majke osjećaju da...