BIHIzdvojenoNovosti

U BiH stiglo 4.000 Kineza od pojave koronavirusa

Share
Share

Broj žrtava koronavirusa porastao je na 259, dok je skoro 12.000 osoba oboljelo širom svijeta. Novi virus opustošio je gradove u Kini na čijim ulicama gotovo da nema nikoga, prenosi CNN i dodaje da u javnom prevozu poput autobusa i podzemne željeznice ima znatno manje ljudi – posebno nakon Lunarne nove godine.

Od dana kada su kineske vlasti objavile vijest o većem broju slučajeva virusne upale pluća prouzrokovane novom vrstom koronavirusa pa do danas, u Bosnu i Hercegovinu ušlo je 3.873 državljanina Kine.

To je saopštila Granična policija BiH, a podaci se odnose na period od 1. do 30. januara ove godine, prenosi sarajevski portal Klix.

Izvor: atvbl/Klix

Share
Pročitaj još:
NovostiSvijet

Tramp: Moguće carine zemljama koje ne prihvataju naš plan za Grenland

VAŠINGTON – Američki predsjednik Donald Tramp rekao je da bi mogao da...

NovostiRS

MUP Republike Srpske: Vozači oprez – počinje drugo polugodište!

Policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, povodom početka drugog polugodišta, u...

NovostiSemberija

Povećan broj novorođenih u Bijeljini

Na području grada Bijeljina tokom 2025. godine zabilježen je rast broja novorođenih,...

NovostiVrijeme

U subotu oblačno i svježije

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra se očekuje promjenljivo do potpuno...