NovostiRSVrijeme

U četvrtak i petak snijeg na planinama

Share
Snijeg/Foto: Bijeljinapress
Share

U Republici Srpskoj jutra će narednih dana biti sve hladnija, a u četvrtak i petak, 2. i 3. oktobra, na planinama se očekuju susnježica i snijeg, rečeno je iz Hidrometeorološkom zavodu Srpske.

Meteorolog Ana Stojanović rekla je da će u višim predjelima u četvrtak i petak sa padom temperature biti i susnježice, koja će preći u slab snijeg.

– Susnježica i snijeg očekuju se na istoku i višim predjelima Hercegovine, kao i na vrhovima planina, ali ne formiranje snježnog pokrivača – navela je Stojanovićeva.

Ona je istakla da će nešto više sunca narednih dana biti na sjeveru.

Prema prognozi, sutra poslije podne uslijediće jače naoblačenje sa kišom i pljuskovima, koji će se od sjeverozapada do kraja dana premještati ka jugoistoku.

Minimalna temperatura vazduha sutra će iznositi od pet do 10, u višim predjelima od dva stepena, a maksimalna od 14 na sjeverozapadu do 24 stepena Celzijusova na jugu.

Kišovito, hladnije i vjetrovito biće i u srijedu, 1. oktobra, kada će sjeverni vjetar jačati u drugom dijelu dana.

Minimalna temperatura vazduha iznosiće od šest do 10, u višim predjelima od dva, a maksimalna od 11 do 21 stepen Celzijusov na jugu.

Јoš hladnije i kišovito biće u četvrtak, 2. oktobra, uz jake i olujne udare sjevernog vjetra. Prestanak padavina i razvedravanje na sjeveru uslijediće u drugom dijelu dana.

U istočnim predjelima i Hercegovini kiša će uveče jačati i na vrhovima planina ponegdje prelaziti u susnježicu i snijeg.

Minimalna temperatura vazduha biće od četiri do devet, u višim predjelima od nule, a maksimalna od sedam do 12, na jugu do 16 stepeni Celzijusovih.

U petak, 3. oktobra, na istoku i u Hercegovini nastavlja se oblačno i hladno vrijeme sa kišom, te susnježicom i snijegom na planinama.

U ostalim predjelima tokom dana biće i sunčanih perioda.

Minimalna temperatura vazduha iznosiće od tri do osam, u višim predjelima od minus dva, a maksimalna od sedam do 16 stepeni Celzijusovih na jugu.

(srna)

Share
Pročitaj još:
NovostiRS

RiTE Ugljevik: Ministarstvo – Ugovor o prenosu koncesionih prava potpisale ovlaštene osobe

BANjALUKA – Ministarstvo energetike i rudarstva Republike Srpske saopštilo je da postupa...

NovostiRS

Dodik sa Vučićem: Zajedno nastavljamo da čuvamo mir, jačamo saradnju i gradimo sigurniju budućnost za sve

Lider SNSD-a sastao se danas sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. – Razgovarao...

HronikaNovostiSrbija

U Novom Sadu izboden taksita, sumnja se da ga je povrijedila osoba koju je dovezao iz Beograda

U Novom Sadu je danas u incidentu nožem povrijeđen jedan taksista, saznaje...

NovostiRS

Sastanak Vice Zeljkovića i specijalnog predstavnika SAD za globalnu saradnju

Predsjednika Fudbalskog saveza BiH Vico Zeljković sastao se danas u Banjaluci sa...