BIHNovostiVrijeme

U nedjelju zahlađenje sa kišom i susnježicom

Share
Bijeljina/Foto: Bijeljinapress
Share

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra ujutro i veći dio prijepodneva biće pretežno oblačno vrijeme sa slabom kišom ili susnježicom u nižim i snijegom u višim područjima, a u ostatku dana prestanak padavina i smanjenje oblačnosti.

Tokom jutra biće osjetno hladnije, vjetrovito i oblačno s padavinama koje se brzo izmeštaju ka jugu.

Padaće kiša, koja će u višim predjelima, a ponegdje i u nižim krajevima na istoku prelaziti u susnježicu i snijeg, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda Repubike Srpske.

U nastavku jutra postepeno razvedravanje, prvo na sjeveru, a tokom dana u svim krajevima i biće svježije.

Uveče i naredne noći pretežno vedro i sve hladnije uz mraz, na istoku i jugozapadu oblačnije, povremeno s po kojom pahuljom snijega.

U Hercegovini i na jugozapadu umjerena do pojačana bura, a u ostatku zemlje slab do umjeren, povremeno sa jakim udarima, sjeverni i sjeveroistočni vjetar.

Јutarnja temperatura vazduha od minus dva do četiri, na jugu do deset, a dnevna od četiri do devet, na jugu do 12 stepeni Celzijusovih.

Danas je bilo sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost.

Dio prijepodneva po kotlinama centralne i istočne Bosne je bilo magle ili niske naoblake.

(rtrs)

Share
Pročitaj još:
NovostiSemberija

Bijeljina: Otvoren Međunarodni sajam turizma i gastro-kulture „Bijeljina-turist“

Međunarodni sajam turizma i gastro-kulture „Bijeljina- turist“ okupio je 100 izlagača iz...

NovostiRS

Pripremiti se, pojačavaju se izrazito jaki gradonosni procesi

„Protivgradna preventiva“ Republike Srpske pozvala je danas voćare koji posjeduju protivgradne mreže...

NovostiRS

Еvo šta se zabranjuje bankama u Srpskoj: Vlada utvrdila Prijedlog zakona

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas, na 115. sjednici, u Banjaluci, Prijedlog...

NovostiRS

Dodik komentarisao najnoviju Šmitovu odluku

ISTOČNO SARAJEVO – Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, komentarišući tvrdnju Kristijana Šmita,...