BIHNovosti

Večernji list: Konakovićeve lobiste finansira udruženje koje zastupa interese Bošnjaka

Share
Share

Ministarstvo inostranih poslova u Savjetu ministara u kontekstu zastupanja isključivih interesa bošnjačkog naroda angažovalo je za lobističke usluge kompaniju „Kontinental stratedži“, piše današnji zagrebački Večernji list, izdanje za BiH.

Isti izvor navodi da lobističke aktivnosti ove kompanije finansira Bosansko-američki savez, organizacija bošnjačke dijaspore koju vode Mirza Pilaković i Almas Šehić.

– Riječ je o organizaciji sa sjedištem u Vašingtonu koja Hrvate i Srbe, kao i Hrvatsku i Srbiju predstavlja kao spoljne i unutrašnje neprijatelje koji podrivaju BiH. Tako Hrvatsku i Srbiju predstavlja kao zemlje bliske Rusiji i Kini, a vodeći HDZ BiH karakteriše se kao separatistička stranka – navodi se u tekstu.

Navodeći da je „Kontitental stratedži“ povezan sa političkim interesima određenih krugova, u tekstu se postavlja pitanje koliko ovakvi interesi mogu ugroziti ravnotežu političkih snaga u BiH, u kojoj se očekuje da svi konstitutivni narodi rade zajedno na ostvarivanju zajedničkih interesa zemlje.

– Ministar inostranih poslova Elmedin Konaković odlučio je angažovati lobističku kuću kako bi promovisao isključivo interese bošnjačkog naroda, bez stvarne saradnje ili uključivanja drugih konstitutivnih naroda – zaključuje se u tekstu.

(SRNA)

Share
Pročitaj još:
GradoviNovosti

Doboj obilježava Dan grada

Doboj danas obilježava Dan grada. Centralni događaj biće svečana akademija kojoj će...

NovostiRS

Povećanje kvota za strane radnike znak oporavka privrede u RS

BANJALUKA – Kvota za zapošljavanje stranih radnika u Republici Srpskoj povećana je...

NovostiRS

MUP upozorava na novu internet prevaru u Srpskoj: Građanima stiže lažni SMS

BANJALUKA – Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske upozorava građane na novi oblik...

EvropaNovostiVrijeme

Toplotni talas u Njemačkoj: Izmjereno rekordnih 41,3 stepena

U njemačkom gradu Sarbriken danas je izmjerena najviša temperatura svih vremena u...