NovostiSemberija

Bijeljina: Sud prodaje vrijedne stvari porodice Bobar

Share
FOTO: Capital.ba
Share

Do smrti Gavrila Bate Bobara porodica Bobar važila je za jednu od najbogatijih u zemlji. Međutim, stvari su se u međuvremenu promijenile. Porodica je naslijedila imovinu, ali i obaveze koje ne plaća pa je sud prinuđen da prodaje luksuzne stvari iz njihove kuće u ulici Stevana Krnjića u Bijeljini.

Naime, Osnovni sud u Bijeljini ponudio je na prodaju barski šank, bilijar, televizor i đakuzi čija je vrijednost procijenjena na 9.000 maraka. Najvredniji je šank, 3.000 KM dok su preostala tri predmeta vrijedna po 2.000 KM.

Zainteresovani kupci imaju priliku da od 30. septembra do 1. oktobra da dostave svoje ponude.

„Na prvom ročištu zaplijenjene stvari se ne mogu prodati ispod polovine od njihove utvrđene vrijednosti“, stoji u zaključku suda u Bijeljini.

Inače, izvršenje je tražila „Naša Banka“ Banjaluka po osnovu kredita koji se nije vraćao.

Podsjećamo, Gavrilo Bobar je preminuo u septembru 2014. godine. Tri godine kasnije u stečaj je otišla njegova „Bobar banka“.

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine (BiH) je podiglo optužnicu protiv 16 osoba zbog sumnje da su pričinili štetu od 122,5 miliona maraka što je na kraju dovelo do njene propasti.

Stečaj, kao i sudski proces do danas nisu završeni.

(Capital)

Share
Pročitaj još:
NovostiRS

Ko kaže da se od sela ne živi? Vukelići u Pervanu kod Banja Luke drže 70 magarica

Dok mnogi napuštaju selo, porodica Vukelić iz Pervana kod Banjaluke već godinama...

NovostiSrbija

Užice: Sukob demonstranata sa policijom, povrijeđen snimatelj RTS-a

UŽICE – Demonstranti koji su pokušali da se okupe u centru Užica...

GradoviNovosti

Na zapadu Srpske ispaljeno 199 protivgradnih raketa

„Protivgradna preventiva“ saopštila je da je na zapadu Republike Srpske danas ispaljeno...

NovostiVrijeme

Sutra sunčano i toplo uz umjerenu oblačnost, ponegdje kiša

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra će biti sunčano uz umjerenu...